12 Października 2016 r.

14 września br. w dzienniku Rzeczpospolita ukazało się ogłoszenie o możliwości przystępowania do Grupy w związku z powództwem przeciw Skarbowi Państwa prowadzonemu przez kancelarię DTW. W związku z tym – zgodnie z postanowieniem Sądu – ostateczny termin przystępowania do Grupy upływa 14 grudnia 2016 r.

Bardzo proszę o przekazywanie tej informacji osobom, które nadał wahają się w kwestii przystąpienia.

Po 14 grudnia br. nie będzie już bowiem żadnej możliwości przystąpienia do pozwu.

 


 


18 kwietnia 2016 r.

Postanowieniem z 23 marca br., Sąd Apelacyjny, uwzględniając zażalenie z 1 października 2015 r., na post. Sądu Okręgowego, z 7 września 2015 r. – zmienił je i zadecydował o przyjęciu powództwa przeciwko Skarbowi Państwa, w związku ze sprawą Amber Gold, do rozpoznania w postępowaniu grupowym. To oznacza, że etap badania dopuszczalności pozwu został zakończony sukcesem, zarówno realizującej powództwo kancelarii „Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy“ sp. k. (DTW), jak również wszystkich członków grupy tego postępowania.

Także i tą drogą, bardzo dziękujemy mec. Tomaszowi L. Krawczykowi i całemu zespołowi redagującemu pozew i realizującemu powództwo – za stworzenie i konsekwentne bronienie pozwu, w znanym kształcie. Jego „siła“ okazała się na tyle dominująca, że, jeśli można to tak ująć – Sąd „nie miał wyboru“.

Sprawa będzie teraz rozpoznana merytorycznie przez Sąd Okręgowy. Czekamy aż Sąd zarządzi publikację ogłoszenia o przedmiotowej sprawie, wraz z informacją o możliwości uzupełnienia grupy o nowych członków, oczywiście spośród osób poszkodowanych przez Amber Gold.

Niemniej, aby zyskać na czasie, kancelaria DTW, nie czekając na oficjalne otwarcie zapisów, w ślad za spodziewanym dopiero ogłoszeniem sądowym – już teraz przyjmuje je. Wszelkie informacje o zasadach przystąpienia i związanych z nim kosztach – są dostępne na portalu http://pozewgrupowyambergold.dt.com.pl,  w zakładkach: „Członkostwo w Grupie i zapisy” oraz „Wynagrodzenie Kancelarii”.

Zachęcamy wszystkich poszkodowanych, którzy dotąd tego nie uczynili – do przyłączenia się do grupy powództwa zbiorowego przeciwko Skarbowi Państwa, realizowanego przez kancelarię DTW. Nie ulega żadnej wątpliwości, że oprócz równoległego postępowania przeciwko BGŻ BNP Paribas SA, prowadzonego przez kancelarię „MyLo“ – jest to absolutnie ostatnia, realna możliwość odzyskania pieniędzy utraconych na skutek wiadomej afery. Naprawdę nie możemy liczyć na to, że jakikolwiek rząd, czy rządzący – coś nam „dadzą“, czy zrekompensują, chociażby w drodze rozwiązania ustawowego – tak na przykład, jak może to mieć miejsce w stosunku do „frankowiczów“. My jesteśmy na to po prostu zbyt słabi, chociazby w postaci potencjalnego poparcia przy urnach.

TĘ SZANSĘ DAJE DOBRZE REALIZOWANE, CYWILNE POSTĘPOWANIE SĄDOWE!

________________________________________________________________________

18 kwietnia 2016 r.

Prezes "Prawa i Sprawiedliwości" Jarosław Kaczyński, poinformował pismem z 4 kwietnia 2016 r., że: "Postulat powołania komisji śledczej w sprawie wyjaśnienia afery Amber Gold, który podnoszą Państwo w piśmie z dnia 14 lutego 2016 r., jest słuszny i zapewniam Państwa, że dołożę wszelkich starań, aby Sejm podjął w tej sprawie stosowną uchwałę". Trzymamy za słowo!

_____________________________

17 kwietnia 2016 r.

Wczorajsza manifestacja stow. SBB przeszła już do historii. Wzięło w niej udział (według jednej z opinii), od 2,5 tys., do 3 tys. uczestników. Oddział "ambergoldowiczów" (czyli nasz), był dużo dużo skromniejszy i można tu użyć sformułowania: "symboliczny". Niemniej, był i to jest najważniejsze. W naszym imieniu przemawiał pan Jarosław, który następnie udzielił jeszcze wywiadu dla "Rzeczpospolitej". W relacjach telewizyjnych kilka razy pokazywano również wypowiedź sekretarza SBB, pana Mariusza Zająca, który mówił: "są z nami dzisiaj poszkodowani przez Amber Gold...". Słowem, "szału nie było", ale na pewno zaakcentowaliśmy swoją obecność tak, jak nas było na to stać. Bardzo dziękuję tym, którzy przyszli.

_____________________________

16 kwietnia 2016 r.

Manifestacja STOP BEZPRAWIU BANKOWEMU trwa w najlepsze. Zresztą widać to w relacjach wszystkich telewizji informacyjnych, od lewa do prawa. Z telefonicznej relacji wiem że przedstawiciel poszkodowanych skutkami afery Amber Gold, pan Jarosław - wystąpił już przed kamerami TVN.

____________________________

16 kwietnia 2016 r.

Szanowni Warszawiacy (wśród poszkodowanych przez Amber Gold)!

Jeszcze prawie pół godziny do oficjalnego rozpoczęcia demonstracji. Czekamy pod siedzibą NBP przy ul. Sienkiewicza. "Frankowiczów" jest już cała masa i jest bardzo głośno. Nie dajcie się prosić. Na pewno zdążycie! Pierwsi "od nas" już są.

____________________________

15 kwietnia 2016 r.

Zapraszamy na plenerowe spotkanie „Ambergoldowiczów”, jutro w sobotę, 16 kwietnia 2016 r., o 13:00, w Warszawie. Spotykamy się na Pl. Powstańców Warszawy, a dokładnie - na schodach sprowadzających z ul. Sienkiewicza, bezpośrednio na Plac Powstańców Warszawy. Orientujemy się na charakterystyczny, duży, czerwony parasol. Jest tam na tyle wąsko, że łatwo się będzie znaleźć. Będą media - będzie więc można powiedzieć co nas boli i przed kamerami zaprosić poszkodowanych do wspólnego działania, w tym - do przyłączenia się do naszych powództw zbiorowych, przeciwko BGŻ BNP Paribas SA oraz przeciwko Skarbowi Państwa. Będzie też okazja powiedzieć to do mikrofonów i kamer, które specjalnie dla nas organizują na ten czas, współpracujący z kancelarią "MyLo", red. red. Magdalena Biednik i Dariusz Kołtko - niezależnie od obsługi medialnej, wydarzenia wiodącego, którym będzie ogólnopolska manifestacja organizowana przez stowarzyszenie STOP BEZPRAWIU BANKOWEMU. Mamy zaproszenie do własnych wystąpień w punktach przystankowych demonstracji, od Placu Powstańców Warszawy począwszy, a przed Pałacem Prezydenckim skończywszy. Prosimy o przybycie - zawalczmy o swoje, nie pozostawiajmy naszych spraw innym.

__________________________________________________________________________

28 lutego 2016 r.

8 lutego 2016, Sąd Okręgowy w Warszawie XXV Wydział Cywilny, postanowił zarządzić ogłoszenie o wszczęciu powództwa grupowego p-ko BGŻ BNP Paribas SA. Sąd postanowił też opublikować to ogłoszenie w Rzeczpospolitej. Zgodnie z wezwaniem Sądu, uczestnicy powództwa zebrali potrzebną kwotę, a kancelaria „MyLo“ przelała ją na konto Sądu. Czekamy więc  na ogłoszenie, przypominając też, że zainteresowani mogą już dopisywać się do grupy tego, dobrze rokującego powództwa zbiorowego w związku ze sprawą Amber Gold.

_______________________________________________________________________

19 Lutego 2015

Szanowni Państwo!

Choć stowarzyszenie zostało rozwiązane, strona, którą Państwo widzicie działa nadal wraz z powiązanym z nią forum, mając na celu informowanie o wydarzeniach w sprawie odzyskania pieniędzy przez poszkodowanych przez Amber Gold, a także komunikację między osobami poszkodowanymi. Jesteśmy otwarci na każdego, kto jest osobą poszkodowaną i chciałby do nas przystąpić. Strona ta ma na celu zrzeszenie osób, które przystąpiły do któregoś z powództw przeciw Skarbowi Państwa, lub bankowi BGŻ, a także tych poszkodowanych, którzy nie przystąpili do żadnego powództwa, ale są zainteresowani tematyką, informacjami oraz wymianą opinii i myśli z innymi osobami poszkodowanymi, co umożliwia nasze forum.

Zapraszamy Państwa do odwiedzin strony, jak i naszego forum i udziału w dyskusjach.19 Grudnia 2015

Likwidacja stowarzyszenia PWAG

Szanowni Państwo!

oficjalnie Stowarzyszenie zostało wyrejestrowane z Urzędu Miasta. Przystepujemy do wypłacania składek członkowskich tym osobom, które te składki uiściły na poczet składek roku 2015! Zwrot składki jest proporcjonalnie pomniejszony o wykorzystane środki na poczet działalności stowarzyszenia w 2015 roku. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod znanym adresem mailowym: wierzycieleag@gmail.com. Dokument poświadczający likwidację oraz inne informacje nt likwidacji znajdują się na forum: http://ambergoldwierzyciele.pl/forum-wierzyciele-amber-gold/dokumenty/243-likwidacja-stowarzyszenia
W imieniu całego Zarządu PWAG dziękuję za współpracę,
Dominik Sarnowski


 

26 Września 2015

Walne zebranie członków w sprawie zamknięcia stowarzyszenia

Szanowni Państwo!

W związku z zapowiadanym od Czerwca zebraniem stowarzyszenia w sprawie jego zamknięcia zapowiadamy ogłoszenie walnego zebrania członków dnia 3 Października 2015 roku (w Sobotę) o godzinie 13 w Krakowie [szczegóły tutaj]
Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby się spotkać i porozmawiać o naszym stowarzyszeniu, pozwie przeciw Skarbowi Państwa i o naszej wcześniejszej działalności.

Gwarantujemy stolik na ok. 10 osób, herbatę lub kawę pokrywaną z kosztów stowarzyszenia, możliwość kupienia obiadu lub jakiś przekąsek.

Dziękujemy Państwu serdecznie za czas, jaki byliście z naszym stowarzyszeniem, za wsparcie i za całokształt pracy.

Zapraszamy do spotkania informując także, że zakończenie działalności stowarzyszenia nie wpływa w żaden sposób na pozew przeciw Skarbowi Państwa prowadzony przez kancelarię DTW i także, jeszcze do Maja przyszłego roku gwarantujemy funkcjonowanie naszej strony internetowej z możliwością dodawania komentarzy i czytania tematów archiwalnych.
Pozdrawiamy i zapraszamy
Zarząd Stowarzyszenia PWAG


 

Czerwiec 2015

Zawieszenie i likwidacja stowarzyszenia

Szanowni Państwo!

Pragniemy poinformować o konieczności zawieszenia stowarzyszenia i podjęcia kroków w celu jego likwidacji.
Powodem takiego stanu rzeczy, jest, że nie ma zbyt wielu chętnych osób do działania w zarządzie, ani podejmowania różnych akcji. W tej chwili w zarządzie mamy trzy aktywne osoby chcące działać, przy czym niestety ze względu na naszą ilość jest to niewystarczające i nawet zapał tej trójki też słabnie. Niestety część osób z zarządu wycofała się czując już zmęczenie, lub chcąc się zająć sprawami rodzinnymi, albo też z innych powodów. Rozumiemy to, niestety również, nowych osób chętnych do działania i pomocy na horyzoncie nie widać, co jest jednym z głównych powodów naszej decyzji.

Dalsze szczegóły na forum w dziale dla członków tutaj.

 27 Marzec 2015 r.

Szanowni Państwo,

Wczoraj tj. 26.03.2015r. został złożony przez kancelarię "Drzewiecki, Tomaszek i wspólnicy" pozew grupowy do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Doczekaliśmy tego ważnego momentu. Z drobnymi trudnościami organizacyjnymi, które pojawiały się podczas całego procesu formowania grupy. Osoby biorące udział w powództwie więcej informacji mogą zasięgnąć na specjalnym forum kancelarii.

WAŻNE!

Osoby, które chcą się dopisać do grupy powództwa prowadzonego przez kancelarię DTW proszę o kontakt bezpośredni z pracownikami kancelarii, którzy wyjaśnią zasady tego uczestnictwa. Zachęcam do rozważenia tej propozycji, gdyż może się ona okazać ostatnią możliwością odzyskania swoich wierzytelności.

 18 Luty 2015 r.

Szanowni Państwo,

przekazujemy Wam do wglądu Protokół z naszego Walnego Zebrania Członków, które odbyło się 01.02.2015r. w Warszawie.

Obecnych było 18 osób, za co serdecznie dziękujemy.

Protokół jest dostępny dla członków Stowarzyszenia na forum:

PROTOKÓŁ

 02 Luty 2015 r.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że trwają intensywne prace nad pozwem. Do końca przyszłego tygodnia planujemy ukończyć pierwszy jego projekt.

Mniej więcej w połowie lutego bylibyśmy zatem gotowi do złożenia pozwu, pod warunkiem, że do tej daty wszyscy Członkowie Grupy wniosą zaległe kwoty: na poczet opłaty sądowej oraz wynagrodzenia Kancelarii.

Bardzo prosimy niewielką liczbę osób zalegających o niezwłoczne wpłaty.

Z poważaniem

Tomasz Ludwik Krawczyk

Adwokat

wraz z zespołem Kancelarii DTW27 Stycznia 2015 r.

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

Witamy serdecznie. Informujemy, że dnia 01.02.2015 br. odbędzie się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia o godzinie 16:00 w restauracji Keks-Studio w Warszawie.

Wszystkich członków naszego Stowarzyszenia zapraszamy, by ustalić dalsze działania i realizację celów Stowarzyszenia.2 Grudnia 2014 r.

Ważna informacja techniczna.

Wkrótce przestaną funkcjonować aliasy strony i konta e-mail:

www.pwag.pl i pwagATkontakt.pl

Nasza strona i e-mail wciąż będą dostępne po adresami:

www.ambergoldwierzyciele.pl i adres kontaktowy: wierzycieleagATgmail.com.

Powodem zmian, jest, że firma, która oferowała nam aliasy zażyczyła sobie za nie zapłaty na następny rok, co zarząd uznał za pozbawione sensu. Podkreślamy, że strona i e-mail w adresach głównych wciąż będą dostępne- jedyna różnica, że będą dostępne pod jednym, nie dwoma adresami. W podanych adresach e-mail należy zmienić litery AT na symbol @. Zapraszamy do odwiedzin naszej strony i forum!11 października 2014 r.

Liczba skierowanych do kancelarii DTW, zgłoszeń osób zainteresowa-nych udziałerm powództwie przeciw SP, przekroczyła już "setkę". Kance-laria zweryfikowała pozytywnie, doku-menty 82 osób, do których wysłano spersonalizowane umowy i oświad-czenia o przystąpieniu do grupy. Kancelaria jest jeszcze w posiadaniu sporej ilości Państwa dokumentacji depozytowej z Amber Gold, która spłynęła w ciągu ostatnich trzech dni, a nowe zgłoszenia i nowe dokumenty – wciąż napływają. Dlatego można już bezpiecznie założyć, ze w połowie przyszłego tygodnia – liczba osób, do których Kancelaria wyśle dokumenty do podpisu, wyraźnie przekroczy 100.

Suma roszczeń przekroczyła 11 mln zł, co oznacza, że udział uczestnika, w opłacie od pozwu, wynosi <0,9% od kwoty roszczenia cząstkowego. WPS mogłaby być większa, a udział własny niższy... i dążymy do tego, chociaż należy sobie zdać sprawę z tego, że rola DTW jest tu mocno ograniczona. W zasadzie wszystko zależy tu, po pierwsze – od osób, które jak najszybciej powinny dopełnić wszel-kich formalności, związanych z pod-pisaniem i odesłaniem dokumentów oraz dokonać stosownej wpłaty, i po drugie – od osób, które zdecydują się jeszcze na przystąpienie do Grupy.27 września 2014

Modyfikacja umowy z kancelarią

Informujemy, że celem uszczegółowienia zasad i terminów rozliczania ew. nadpłat na poczet opłat sądowych wnoszonych przez członków Grupy, na prośbę Stowarzyszenia, kancelaria DTW zgodziła się wprowadzić do wzoru Umowy oświadczenie usług prawnych z członkami Grupy, zmianę w § 6 ust. 9, dot. tej kwestii.

Obecny zapis precyzuje, że w przypadku tych członków Grupy, którzy przystąpią do niej przed złożeniem pozwu rozliczenia ew. nadpłat z tytułu wpłat na poczet opłaty sądowej nastąpi 14 dni po złożeniu pozwu. Mamy nadzieję, że powyższa zmiana pozwoli osobom wahającym się jeszcze na szybkie przystąpienie go grupy.

Osobom, który podpisały już Umowy o świadczenie usług prawnych, kancelaria DTW prześle do podpisania projekt aneksu. Dzięki temu wszyscy członkowie Grupy będą mieli umowy w tym samym brzmieniu. Przepraszamy za niedogodność związana z koniecznością podpisania aneksu.8 września 2014 r.

Po spotkaniu z kancelarią DTW w Warszawie:

Witam wszystkich Państwa bardzo serdecznie.

Spotkanie już się zakończyło. Mam pozytywne wrażenia. Rozpoczęliśmy od prezentacji mec. Krawczyka oraz mojej skromnej osoby.
Następnie rozpoczęła się prezentacja przygotowana przez mec. Krawczyka, która była podzielona na kilka różnych rozdziałów:
 - prezentacja  kancelarii   „Drzewiecki, Tomaszek & Wspólnicy" sp. k. (DTW),
- przedstawienie pomysłu na powództwa, wytłumaczenie dlaczego decydujemy się na wskazanie  prokuratury jako głównego odpowiedzialnego,
- pokazanie  kosztów przystąpienia do powództwa wraz z symulacją kosztów,
- przedstawienie jakie kroki musi  podjąć poszkodowany, aby zostać członkiem grupy.

Po zakończonej prezentacji mec. Krawczyka, był czas na pytania od osób, które brały udział w prezentacji, a chciałyby dopytać o szczegóły, lub też czegoś nie do końca zrozumiały i prosiły o powtórzenie wyjaśnienia.

Ostatnim formalnym punktem programu, był wybór reprezentatna, który będzie repreznetował grupę w powództwie zbiorowym. Pan mec, Krawczyk, zaproponował moją skromną osobę na to stanowisko. Wybór został dokonany poprzez aklamacje, żadna z osób biorących udział w spotkaniu, nie zgłosiła sprzeciwu.

Rafał Drobnik

 


1 września 2014 r.

Dzisiaj, to znaczy 1 września 2014 r., rozpoczęły się zapisy do grupy po-wództwa przeciw Skarbowi Państwa, w sprawie Amber Gold, o odszkodo-wanie. Zapisy prowadzi kancelaria re-alizująca powództwo: "Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy" sp. k. (DTW). Osoby chcące przystąpić do Grupy, prosimy o kontakt e-mailowy na adres pozewgrupowyambergold@dt.com.pl E-mailem zwrotnym otrzymacie Pańs-two projekt umowy, informacje doty-czące zapisu, a także dokumentów, które należy przesłać do Kancelarii.

 Kancelaria DTW pozostaje do dyspo-zycji. Pytania proszę kierować pocztą elektroniczną na adres e-mail:  
pozewgrupowyambergold@dt.com.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 

lub telefonicznie: 0-22 840 95 00 – Kamila Jesiołkowska i Magdalena Krzysztoporska, faks: 0-22 840 95 10. Można też pisać na adres: Kancelaria “Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy” sp. k. Belvedere Plaza, ul. Belweder-ska 23, 00-761 Warszawa.

Biuro Kancelarii jest otwarte od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 19.00.

_______________________________________________________________________


26 sierpnia 2014 r.

Uwaga: ustalono termin, do którego będzie można zapisywać się do grupy powództwa przeciwko Skarbowi Państwa. W związku z powyższym informujemy, że będzie można powziąć to działanie: od 1 września 2014 r. (o czym już informowaliśmy), do 17 października 2014 r.

Zapraszamy do wspólnego działania.

_____________________________

25 sierpnia 2014 r.

W sobotę, 6 września 2014 r., w ho-telu "Gromada Warszawa Lotnisko", odbędzie się spotkanie z prawnikami kancelarii Drzewiecki Tomaszek i wsp sp. k. Początek spotkania, o godz. 11:00. Dokładna lokalizacja: sala "Diament", na poziomie -1 (od holu będą prowadzić stosowne strzałki).

Osobom przyjezdnym podkreślamy, że chodzi właśnie o hotel "Gromada Warszawa Lotnisko" (02-148 Warsza-wa, ul. 17 Stycznia 32), bo hoteli „Gromada“, jest w Warszawie więcej.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu. Uczestnictwo do niczego nie zobowiązuje, a w trakcie spotkania nie będą prowadzone zapisy. Będzie można sprawdzić wiedzę na temat powództwa, słuchając pre-zentacji oraz biorąc udział w rozmowie z praw-nikami kancelarii realizującej. Ze strony kancelarii, jako jeden z członków zespołu, dedykowanego do obsługi powództwa, na pewne weźmie udział mec. Tomasz Ludwik Krawczyk, który kieruje jego pracami.

Tego rodzaju, bezpośrednie spotkania, wymagają pewnego nakładu pracy organizacyjnej, jak również (nie ma potrzeby tego ukrywać), określonych nakładów finansowych. Stąd też, niewiele jest kancelarii prawnych, które decydują się na takie kosztowne, czaso- i pra-cochłonne przedsięwzięcie, tylko po to, aby spotkać się i poświęcić parę godzin przyszłym, hipotetycznym uczestnikom realizowanego przedsięwzięcia. Żeby daleko nie szukać, nie zdecydowała się na organizacje takich spotkań (ponieważ będą dwa), kancelaria „Baker & McKenzie, Krzyżowski i Wspólnicy“ sp. k., motywując to wprost, potrzebą oszczędności.

W-WA, 6 WRZEŚNIA 2014 r., GODZ. 11:00, HOTEL GROMADA WARSZWA LOTNISKO

_________________________________________________________________________19 sierpnia 2014 r.

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością komunikujemy, że na skutek doraźnych, dzisiejszych negocjacji i uz-godnień uzupełniających, prowadzonych z mec. Toma-szem Krawczykiem z kancelarii praw-nej "Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy" sp. k. - mamy oficjalne potwier-dzenie, że o ile zajdzie taka potrzeba, a więc w przypadku nieuwzględnienia naszych roszczeń przez sądy krajowe - Kancelaria ta będzie nas reprezen-tować w ramach ewentualnej skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, i co najważ-niejsze - w ramach już dotychczas uzgodnionego wynagrodzenia zasad-niczego. Ostateczna decyzja zostanie podjęta przez prawników kancelarii DTW, w zależności od ich uznania, czy skarga do ETPC rokuje nadzieje na sukces.

__________________________________________________31 lipca 2014 r.

Z satysfakcją informujemy, że kancelaria "Drzewiecki, Tomaszek i Wsp." sp. k. (DTW), od początku września 2014 r., rozpocznie we współpracy z SPWAG – przyjmowanie zapisów byłych klientów upadłej spółki Amber Gold sp. z o. o., do grupy powództwa przeciwko Skarbowi Państwa, o odszkodowanie.

W związku z informacją o nieprawomocnym odrzuceniu pozwu o ustalenie odpowie-dzialności Skarbu Państwa za szkody poniesione przez grupę byłych klientów Amber Gold, wniesionego przez kancelarię prawną "Chałas i Wspólnicy" sp.k., informujemy że prawnicy kancelarii DTW planują przyjąć odmienną konstrukcję prawną pozwu i strategię prowadzenia sprawy od tej która, jak sądzimy na podstawie doniesień medialnych – zos-tała przyjęta we wszczętej już sprawie. W ocenie prawników DTW, oparcie pozwu na wyp-racowanej przez nich koncepcji, rokuje istotne szanse na przyjęcie go przez sąd do roz-poznania w ramach postępowania grupowego oraz – na zasądzenie odszkodowania od SP

Szczegółowe informacje o koncepcji powództwa grupowego; informacje o tym, jakie roszczenia mogą być rozpatrywane w ramach planowego powództwa, jak również informacja o warunkach finansowych uczestnictwa w grupie, zostaną przedstawione na specjalnie w tym celu utworzonej podstronie DTW – w drugiej połowie sierpnia 2014 r. 

Zainteresowanych zapraszamy także na stronę internetową kancelarii prawnej „Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy” sp. k. (DTW): www.dt.com.pl/

Link do "Aktualności": http://www.dt.com.pl/index.php?mod=aktualnosci&lang=pl 

Po wejściu na stronę "Aktualności", proszę kliknąć w pasek: "Powództwo zbiorowe przeciwko Skarbowi Państwa, w związku z aferą Amber Gold. 31-07-2014". 
       


30 lipca 2014 r.

Zarząd stowarzyszenia „Poszkodowani Wierzyciele Amber Gold”, po trwającym ponad pięć miesięcy, intensywnym postępowaniu konkursowym, mającym na celu wyłonienie, obiektywnie rzecz biorąc, najlepszej oferty, dotyczącej organizacji i pro-wadzenia powództwa przeciwko Skarbowi Państwa, w sprawie Amber Gold – podjął decyzję w tej sprawie. Po szczegółowym przeanalizowaniu kilkunastu ofert rzeczowych i warunków finansowych przedmiotowego postępowania i po kilkumiesięcznych negocjacjach z wybranymi kancelariami prawnymi – zarząd SPWAG z pełnym przekonaniem rekomenduje, zarówno swoim członkom, jak również wszystkim pozostałym poszkodowanym przez Amber Gold, jako optymalną pod każdym względem – ofertę kancelarii „Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy” sp. k. (DTW). Szczegóły i uzasadnienie tej decyzji – przedstawiamy na forum.


29 lipca 2014 r.

Szanowni Członkowie!

Uprzejmie informujemy, że nikt od Nas nigdy nie zbierał żadnych dokumentów nachodząc Państwa w domu prywatnym! Nie stosowaliśmy takich praktyk i nie przewidujemy takiego zachowania.

Prosimy o szczególną ostrożność!

Jedyne dokumenty o jakie kiedykolwiek Państwa prosiliśmy to te potrzebne TYLKO i WYŁĄCZNIE w celu weryfikacji osób poszkodowanych. Tych dokumentów nie potrzebujemy do niczego więcej i NIE zamierzamy ich NIGDZIE wykorzystywać BEZ Państwa zgody!


25 lipca 2014 r.

Szanowni Państwo!

Zarząd SPWAG, dysponując pełnym rozeznaniem wynikającym z trwają-cego ponad pięć miesięcy, postępowania konkursowego  –  podjął decyzję o zakończeniu negocjacji z kancelarią „Baker & McKenzie, Krzyżowski i wsp.” sp. k. Członkowie zarządu, począwszy od lutego br., byli w stałym kontakcie z prawnikami tej kancelarii. Odbyto szereg spotkań, wymieniono masę maili i przeprowadzono wiele rozmów telefonicznych. Zadano szereg pytań w sprawie, analizowano odpowiedzi, dyskutowano stanowiska, przedstawiano problemy, zgłaszano wnioski. Zarząd docenia renomę kancelarii, jako polskiego partnera, największej firmy prawniczej na świecie, zatrudniającej w tej chwili, pon. 4,1 tys. prawników kwalifikowanych, w 79 kancelariach w 47 krajach świata. Budzi to wrażenie i respekt. Kancelaria „Baker & McKenzie, Krzyżowski i Wspólnicy” sp. k., jest największą kancelarią prawną w Polsce, zdecydowanie wybijającą się na czoło, jeśli chodzi o liczbę zatrudnionych prawników wykwalifikowanych (80), i prawników w ogóle (150). Taki potencjał organizacyjny i intelektualny – sprawia że Kancelaria nie ma problemów z pozyskiwaniem zleceń i nie musi zabiegać o klienta wyłącznie za pomocą  niskich cen usług. Zarząd docenił wagę przedstawionych mu do oceny, spektakularnych, masowych powództw przeciwko Skarbowi Państwa, na rzecz powodzian. Mając to wszystko na uwadze, zarząd zdecydował się jednak na nierekomendowanie usług kancelarii „Baker & McKenzie, Krzyżowski i Wspólnicy” sp. k., jako prowadzącej powództwo zbiorowe przeciwko Skarbowi Państwa.

Szczegóły tej informacji, wraz z pełną motywacją decyzji – na forum.


13 kwietnia  2014

Szanowni Państwo!

Przypominamy, że członkowie SPWAG mają stały dostęp do aktualizowanych informacji o negocjacjach z kancelariami. Znajdują się one na naszym forum w dziale widocznym dla członków "Powództwo przeciw Skarbowi Państwa" i "Rozmowach i opiniach o kancelariach". Ponadto, na samej stronie w dziale Kancelaria-Wybór kancelarii, są bardzo dokładne opisy kontaktów z kancelariami i najważniejsze rzeczy wprowadzone przez pana Jacka Kupca. Zachęcamy do zapoznawania się z materiałami i dyskusji. Informacje te nie są widoczne dla osób w ogóle niezarejestrowanych i obserwatorów. Pierwszych, będących osobami poszkodowanymi zachęcamy do rejestracji. Drugich, jako obserwatorów zachęcamy do pełnego członkostwa.

 17 Marca 2014

Informujemy, że stowarzyszenie zamierza wznieść skargę do Okręgowej Rady Radców Prawnych na kancelarię Chałasa. Prosimy tych z państwa, którzy są klientami tej kancelarii i chcą się przyłączyć do skargi, o przeczytaniu komunikatów na forum w dziele "Pozwy w kancelarii Chałas" i nadsyłaniu informacji o swoim udziale w kancelarii do pani Krystyny.

 


13 Marca 2014

Możliwe problemy techniczne- sprawa rozwiązana.

Szanowni Państwo!

Dopiero dzisiaj zdaliśmy sobie sprawę, że nie wszyscy członkowie stowarzyszenia mogli widzieć artykuły zamieszczone przez pana Jacka w Kancelarie- Wybór kancelarii. Najmocniej Państwa za to przepraszamy, było to związane z pewnymi problemami technicznymi związanymi z ustawieniami. Informujemy, że od tego dnia wszystko już powinno działać, i członkowie stowarzyszenia mają pełny dostęp do tej kategorii i do wypisów na naszym forum, także dotyczącym kancelarii. Gdyby wystąpił jakiś problem, prosimy o niezwłoczny kontakt z administratorami.

Zapraszamy do przeczytania o nowych kontaktach z kancelariami.2 Marca 2014

Na forum w dziale "Rozmowy i opinie o kancelariach" dodano nagranie ze spotkania w kancelarii Baker and Mackenzie, które miało miejsce ostatnio.

W dziale "Pozwy w kancelarii Chałas" znajdziecie Państwo skargę jednej osoby poszkodowanej przeciw tej kancelarii, a także opis niedopatrzeń tej kancelarii.

Zapraszamy do zapoznania się z tą tematyką jak i tematyką korespondencji i ocen innych kancelarii. Przypominamy też tym z Państwa, którzy rzadko zaglądają na forum, że na stronie głównej w aktualnościach podajemy tylko najważniejsze informacje, ale na forum ostatnio cały czas pojawiają się i rozwijają nowe tematy, z których przynajmniej część może Państwa zainteresować.

 

 

 


W dniu 17 Lutego 2014 r na forum w dziale "Budowa stowarzyszenia" został opublikowany raport merytoryczny na temat dotychczasowej działalności stowarzyszenia.W połowie Lutego został umieszczony anons w "Dzienniku Gazecie Prawnej" mający na celu nawiązanie kontaktu z kancelariami zainteresowanymi udziałem w pozwie przeciw Skarbowi Państwa. Mamy już pierwszą odpowiedź na anons dostępną na forum.

Nadano anons banerowi w "Fakcie" celem odnalezienia i zachęcenia do przystąpienia do stowarzyszenia więcej osób poszkodowanych.

 


 

W dniu 30.01.2014 r., wprowadzamy ograniczenia w dostępie do forum oraz strony internetowej. Członkowie stowarzyszenia nie muszą niczego robić, ich uprawnienia nie zmieniają się, a przydzielaniem im uprawnień zajęli się administratorzy, tak żeby większość z Państwa nawet tego nie zauważyła. Prosimy o zapoznanie się z komunikatem na forum w dziale "Inne. Dostęp do strony i forum" lub przeczytanie informacji umieszczonej w zakładkach na górze na forum "Widoczność forum".

 


 

POZEW PRZECIWKO BGŻ SA JEST JUŻ W SĄDZIE OKRĘGOWYM W WARSZAWIE

W dniu 27 stycznia 2014 roku, do biura podawczego Sądu Okręgowego w Warszawie, złożono cywilny pozew o zapłatę, przeciwko Bankowi Gospodarki Żywnościowej Spółka Akcyjna. Pozew ten, oficjalnie inicjuje powództwo realizowane na rzecz kilkudziesięciu osób poszkodowanych działaniami spółki Amber Gold - przez krakowską kancelarię prawną „Jaworski & Pogoda & Gładki & Langier; adwokaci i radcowie prawni” sp. k. Teraz więc należy oczekiwać na sądowe postanowienie o dopuszczeniu postępowania, do rozpatrywania go w trybie powództwa zbiorowego. Trudno byłoby zgadywać, jak długo może to potrwać, ale nie ulega jednak wątpliwości, że członkowie grupy powództwa, muszą uzbroić się w cierpliwość, przynajmniej na kilka miesięcy. Powodzenia!

27 stycznia 2014 r., JK


 

W dziale Forum – "Budowa stowarzyszenia" – ukazał się krótki raport na temat ostatniego zebrania zarządu SPWAG, które odbyło się 18.01.2014 r. ZAPRASZAMY DO CZYTANIA!

 WAŻNA INFORMACJA:

W związku z prowadzoną akcją zbierania nieformalnych "składek", czy też "dotacji", na tak zwanym "AG Forum" - niniejszym informujemy, że "akcja" ta nie ma absolutnie niczego wspólnego z działalnością naszego stowarzyszenia "Poszkodowani Wierzyciele Amber Gold". Dochodzenie jakkolwiek nazywanych wpłat na wspomnianym forum internetowym - w żaden sposób nie jest powiązane z funkcjonowaniem naszego stowarzyszenia, jego działalnością regulaminową, czy też wewnątrzorganizacyjną. Proszę pamiętać, że wpłaty, do których "zachęcają" administratorzy prywatnego forum internetowego, o którym mowa - w żaden sposób nie są równoważne ze składkami regulaminowymi, wnoszonymi na rzecz naszej organizacji poszkodowanych.

Pragniemy też stanowczo podkreślić, że prywatne "AG Forum" (kiedyś integracyjne), NIE JEST platforma porozumiewawczą SPWA. Jedyną stroną naszego stowarzyszenia jest ta, na którą w tej chwili spoglądasz. Obecnie funkcjonuje ona już pod dwoma adresami:

www.pwag.pl oraz www.ambergoldwierzyciele.pl

Oczywiście, każdy ma pełne prawo należeć do jakiego chce forum, i serdecznie witamy osoby, które zechcą odwiedzić naszą stronę i brać udział w dyskusji na niej, a także przyłączyć się do stowarzyszenia. Jednak prosimy Państwa, nie mylcie inicjatywy z AG Forum z naszym stowarzyszeniem. W tej chwili jedyna zarejestrowana organizacja skupiająca osoby poszkodowane w aferze AG to właśnie stowarzyszenie PWAG, na stronie którego Państwo się znajdujecie.

 


13 Grudnia 2013 roku Stowarzyszenie założyło rachunek w Banku Pocztowym, gdzie od tej chwili mamy czynne konto bankowe na które można wpłacać składki. Numer widoczny jest na stronie w dziale Stowarzyszenie- Dokumentacja, oraz na Forum-Dokumenty.

Zapraszamy już do wpłat!

 


 


25.11.2013! Stowarzyszenie PWAG oficjalnie zarejestrowane!!

Dokument rejestracji stowarzyszenia

Witamy. Zapraszamy.


 


DEKLARACJA STOWARZYSZENIA- JUŻ JEST!

Uprzejmie Państwa informujemy, że od 12.XI. mamy już gotową deklarację członkowską. Deklarację można pobrać z działu Deklaracja, a także Forum-Dokumentacja-Deklaracja.

ZAPRASZAMY!!!


Interpelacja poselska posła Jarosława Rusieckiego skierowana do Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie afery Amber Gold


Informujemy Państwa, że do Ministerstwa Sprawiedliwości trafiła interpelacja poselska posła Jarosława Rusieckiego w sprawie realizacji obietnic wyjaśnienia afery Amber Gold. Z dokumentacją w tej sprawie możecie się Państwo zapoznać w dziale Forum-Dokumentacja.

 


 


Stowarzyszenie zarejestrowano!

Informujemy, że nasze stowarzyszenie zostało oficjalnie zarejestrowane w warszawskim Biurze Administracji i Spraw Obywatelskich i od tej chwili jesteśmy w pełni formalnym i legalnie działającym stowarzyszeniem. Dokument z rejestracji znajdziecie Państwo:

TUTAJ

Ponadto informujemy, że wkrótce będzie dostępna do pobrania i wypełnienia deklaracja członkowska.


 


Informacja o spotkaniu w biurze poselskim Mariusza Kamińskiego w poniedziałek, dn 28.10.13. o godz. 17.00
Więcej o tym TUTAJ.

 


      Już jest!

      W sobotę 19 października 2013 roku,  powołano do życia stowarzyszenie "Poszkodowani Wierzyciele Amber Gold". Przyjęto stosowne uchwały i regulamin organizacji. Dokonano też wyboru władz. W skład zarządu stowarzyszenia, weszli: Ivonna Reutt, Krystyna Adwentowska, Rafał Drobnik i Jarosław Berezowski. Prezesem została Ivonna Reutt. Do komisji rewizyjnej wybrano: Bogumiłę Malik-Pawlik, Renatę Swędzikowską oraz Ryszarda Pierzchałę. Serdecznie gratulujemy i życzymy dobrze rozumianych sukcesów w działaniach, które powinny przybliżać do realizacji wyznaczonych celów.


      Spotkanie założycielskie już dzisiaj !!!

       Szanowni Państwo,

       Zebranie założycielskie nowego, wspólnego i (mamy taką nadzieję), już docelowego stowarzyszenia osób poszkodowanych przez Amber Gold, odbędzie się już dzisiaj w Warszawie. Miejsce: Fotka Cafe, Warszawa, Plac Grzybowski 7. Początek: godz. 12:00. Zapraszają i czekają na Państwa organizatorzy: Ivonna Reutt, Krystyna Adwentowska, Bogumiła Malik-Pawlik oraz Rafał Drobnik. Nie pozwólmy, aby ich praca i czas poświęcony temu przedsięwzięciu, poszły na marne. Jeżeli nie teraz, to chyba jednak już wcale. Jeżeli nie powiedzie się zarejestrowanie stowarzyszenia do końca tego roku, a następnie utrzymanie go przy życiu poprzez praktyczne działania, podejmowane i realizowane przez członków zarządu, z pomocą innych zaangażowanych w to osób - to wówczas rozpoczęcie następnych rozmów, "że trzeba by", w kolejną rocznicę wybuchu afery - może mieć już znacznie mniejszy sens.

       Zachęcamy do wzięcia udziału w zebraniu - wszystkich poszkodowanych, którzy będą, albo też mogą być dzisiaj w Warszawie.

       Pani, Pana, a także i Twój głos, są bardzo ważne!


      Spotkanie założycielskie w Warszawie

       Informujemy o spotkaniu założycielskim w Warszawie, które odbędzie się

w Sobotę, 19 Października 2013 roku o godzinie 12

MIEJSCE SPOTKANIA
Warszawa, Plac Grzybowski 2
Fotka Cafe

Dojazd Metro Świętokrzyska
lub ul Marszałkowska przy Królewskiej

Osobna sala została zarezerwowana na 2 godziny

MAPA

 Informacje kontaktowe dla zarejestrowanych użytkowników w dziale- Stowarzyszenie - Spotkanie założycielskie


 


    Ważna informacja dla nowych użytkowników:

       Kiedy się Państwo rejestrujecie wypełniacie takie pola jak:

       Pełna nazwa, użytkownik, hasło, e-mail. Pełna nazwa użytkownika, oznacza Wasze imię i nazwisko, a pole "użytkownik" oznacza Wasz login i jak chcecie być widziani na forum. Proszę pamiętajcie o tym! Gdy napiszecie odwrotnie, to do momentu, gdy ktoś z administratorów Wam tego nie zmieni musicie się logować pełnymi danymi inaczej w ogóle się nie zalogujecie! Proszę pamiętajcie o tym.
 


 

       Powitanie

       Serdecznie witamy wszystkich nowych zainteresowanych podjęciem i prowadzeniem wspólnych działań mających na celu dochodzenie do odzyskania naszych pieniędzy, utraconych na rzecz oszukańczej, upadłej Amber Gold sp. z o. o. Może wreszcie uda się nam połączyć działania. Wydaje się, że wszyscy już dobrze wiemy, że nie ma żadnej możliwości zbudowania silnej, wiarygodnej i skutecznej reprezentacji, w podgrupach.

       Serdecznie zapraszamy do rejestracji i korzystania z forum oraz strony.


 

Kancelaria DTW

Kancelaria Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy Sp. k.
Belvedere Plaza,
ul. Belwederska 23
00-761 Warszawa

pozewgrupowyambergold.dt.com.pl

(+48 22) 840 95 00