W ramach powództwa przeciwko Skarbowi Państwa kancelaria DTW organizuje cykl spotkań dla osób chętnych dołączyć do wspomnianego. Dla poszkodowanych również został nagrany program w telewizji TVN. Udział w nim wzięli poza mecenasem Krawczykiem również sami poszkodowani, tj. Dominik Sarnowski oraz Jarosław Berezowski ze stowarzyszenia jak również bliżej nieznana Nam Pani. Program w DzieńDobry TVN podzielony został na dwie części. Pierwsza to nagrane wcześniej wywiady, oraz część na żywo, w której mogłem wziąć udział osobiście jako przedstawiciel Stowarzyszenia oraz poszkodowanych ogółem.

Możliwość jaką zaoferował zarówno kancelaria oraz sama telewizja sprzyjała przekazaniu wielu cennych informacji, co bardo ciężko jest uzyskać w nagrywanych tzw. setkach czy "ciętych" wywiadach. Poinformowaliśmy o ogólnych założeniach powództwa oraz o samym fakcie istnienia Stowarzyszenia i najbliższym spotkaniu w Katowicach.

 

Zabrakło niestety informacji w postac numeru telefonu do Stowarzyszenia czy chociażby do Kancelarii w podpisach o co bardzo prosiłem prowadzące redaktorki i dziennikarki.

Nie mnie informacja poszła w świat. Jak się okazuje nie było to zbyt porywające i odzew na ten komunikat nie "powalił na kolana". Szkoda.

Ważną rzecza jest fakt, iz był to ukłon ze strony samej kancelarii w stronę poszkodowanych, którzy mogli się wypowiedzieć na żywo. Mam nadzieje, że udało mi się chociaż w małym stopniu oddać to co każdy z Nas hciałbym w takiej rozmowie powiedzieć. Nie jest to prosta rzecz, a osobiście nie należę do osób bardzo kompetentnych w tych sprawach. Żałuję jednak, że program nie móg trwać przynajmniej 20minut co pozwoliłoby na swobodniejsze przekazanie wielu istotnych spraw związanych z aferą. Co więcej niefortunnie program ten został wyemitowany w godzinach o zmniejszonej oglądalności i wciśnięty pomiedzy kompletnie rozrywkowe tematy.

Atmosfera i "obsługa" gości przez TVN jest bez zarzutu i na naprawdę wysokim standardzie.

 

Zapraszam do zapoznania się z nagraniem o ile ktokowiek tego nie widział.

 

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/skarb-panstwa-zwroci-skradzione-pieniadze-przez-amber-gold,142054.html

Linki do Panoramy, w której wspomniano o śledztwie finansowym zrobionym przez firmę Ernst & Young względem Amber Gold. Pada też informacja o naszym stowarzyszeniu.

Link

Link do programu TVN 24, w którym przedstawiona jest afera AG, oraz wypowiada się jeden z klinetów kancelarii prawnej, która również "naciągneła" oszukanych już klientów AG.

Link

Wywiad z posłem Andrzejem Dudą w sprawie odpowiedzialności względem afery Amber Gold.

Link

Program Agaty Młynarskiej "Świat sie kręci" z dnia 04.09.2013, w którym udział wzięła Pani Barbara

Link