2 stycznia 2014 r., JK

PROKURATURA MA JUŻ OPINIĘ FINANSOWO - KSIĘGOWĄ...

     Niemal w samo południe ostatniego dnia minionego roku, na stronie internetowej "Pulsu Biznesu", pojawił się artykuł pod tytułem: "Prokuratura ma już opinię finansowo – księgową w śledztwie ws. Amber Gold". W treści artykułu nie należy doszukiwać się jakichś podtekstów, czy przesłanek wskazujących na możliwość określenia terminu zakończenia śledztwa, nawet w największym przybliżeniu. Z treści wynika bowiem dokładnie to samo, co z samego tytułu, a więc to, że prokuratura ma już opinię, której wykonanie zleciła Ernst & Young Audyt Polska. Moją uwagę wzbudza fakt, że kiedy na początku grudnia ubiegłego roku, rozmawiałem z prok. Lukomskim, pełniącym rolę szefa zespołu śledczych w tej sprawie, to dowiedziałem się, ze zaplanowany właśnie na koniec minionego roku, termin zakończenia audytu, nie tylko nie będzie dotrzymany, ale będzie przekroczony, cyt.: "dość znacznie". W takim razie dobrze się stało, że przedmiotowa opinia już jest. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać teraz na to, aż prokuratorzy prowadzący śledztwo, zapoznają się z 234 stronami przedmiotowego dokumentu i poddadzą go wnikliwej analizie (zgodnie ze słowami rzecznika Kopani).

      Moim zdaniem, fakt otrzymania wspomnianej opinii, przybliża prokuraturę (i nas), do wydania postanowienia o sporządzeniu aktu oskarżenia przeciwko Plichtom oraz do sporządzenia go i skierowania do sądu. Niemniej jednak, spekulowanie, kiedy mogłoby to nastąpić, pozostanie jedynie spekulowaniem.

http://www.pb.pl/3500259,91743,prokuratura-ma-juz-opinie-finansowo-ksiegowa-w-sledztwie-ws-amber-gold

 

20 grudnia 2013 r., JK

KOMUNIKAT W SPRAWIE ŚLEDZTWA DOTYCZACEGO AMBER GOLD

     W treści komunikatu, do którego link załączono poniżej, prowadząca postępowanie przygotowawcze w sprawie Amber Gold, Prokuratura Okręgowa w Łodzi – zawiadamia, że osoby które nie złożyły dotąd zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłą Amber Gold sp. z o. o., wciąż mogą to uczynić – korespondencyjnie, na adres 90-322 Łódź, ul. Kilińskiego 152 lub osobiście, od poniedziałku do piątku, w godz.: 8.00 – 16.00.

http://www.lodz.po.gov.pl/pliki/2013/a/20131220_A2.pdf

 

25 października 2013 r., JK

PRAWIE MILION ZŁOTYCH ZA OPINIE...

Jak dowiadujemy się z zapisu na stronie tvn24.pl, najwcześniej za rok można spodziewać się aktu oskarżenia w sprawie Amber Gold. Śledczy wciąż gromadzą dane, choć dokument liczy już 1200 stron. Opinie zamówione w firmie konsultingowej będą kosztowały milion złotych. Po 500 dniach śledztwa w sprawie, łódzka prokuratura okręgowa zgromadziła już 10 tys. tomów akt. Przesłuchanych zostało już kilkanaście tysięcy świadków.    

http://www.tvn24.pl/pomorze,42/prawie-milion-zlotych-za-opinie-10-tys-tomow-akt-konca-sledztwa-ws-amber-gold-nie-widac,365951.html